Ochrona interweniuje podczas konferencji prasowej Trumpa; podejrzany zostaje postrzelony na zewnątrz

Ochrona interweniuje podczas konferencji prasowej Trumpa; podejrzany zostaje postrzelony na zewnątrz

Dzisiejsza (poniedziałek, 10 sierpnia) konferencja prasowa prezydenta Stanów Zjednoczonych została zakłócona szybką interwencją jego ochrony zaledwie parę minut po tym, jak się rozpoczęła. Trump omawiał ostatni wzrost na giełdzie, kiedy jeden z agentów poprosił go, aby podążył za nim. Pokój prasowy został opuszczony przez prezydenta oraz kilka innych osób towarzyszących mu podczas przemówienia.

Kilka minut później prezydent Trump powrócił, aby kontynuować. Zapytany o powody nagłego zajścia powiedział, że właśnie doszło do strzelaniny; nie na terenie Białego Domu, ale blisko muru posiadłości, który został niedawno dobrze umocniony.

Chciałbym podziękować tajnym służbom za ich zawsze szybką i efektywną pracę; ale faktycznie miała miejsce strzelanina i ktoś został zabrany do szpitala. Nie wiem, w jakim stanie jest ta osoba. Wygląda na to, że została ona postrzelona przez tajne służby. (…) Zastrzelono podejrzanego.

– powiedział Trump.

Jeden z reporterów zapytał: “Dokąd zabrano pana Prezydenta? Do bunkra?”, na co Trump odpowiedział, że przez te kilka chwil pozostawał obok Gabinetu Owalnego. Dodał też, że nikt inny nie został ranny, żaden z przedstawicieli służb porządkowych.

Pełny raport z incydentu nie jest jeszcze dostępny, ale wszystko wskazuje na to, że podejrzany był uzbrojony. Nie wiadomo, kto był celem intrudera, prezydent jednak skomentował to następująco:

To niekoniecznie musiało mieć związek ze mną, mogło chodzić o coś innego.

Inny dziennikarz chciał wiedzieć, czy prezydent jest zaniepokojony, na co Trump odparł:

A czy wyglądam na zaniepokojonego?

Wreszcie padło pytanie o jego prywatne poczucie bezpieczeństwa w Białym Domu; prezydent wyjaśnił:

Czuję się bardzo bezpiecznie w otoczeniu tajnych służb. To wspaniali ludzie. Są oni najlepszymi z najlepszych i są świetnie wyszkoleni.

Konferencja prasowa:

~~~~~~~~~~~~~~

Zdjęcie:

White House Press